Prasa rolująca – wytrzymałe i niezawodne urządzenie dla gospodarstwa

Prasa rolująca to niezastąpiony element gospodarstwa, niezależnie od tego, czy prowadzisz je jako osoba prywatna, czy jako podmiot biznesowy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii przodujący producenci pras rolujących na bieżąco poszerzają swoje oferty i udoskonalają już istniejące modele. Prasa rolująca nietnąca zapewnia szybki zbiór i transport materiału do wnętrza komory prasującej, dzięki czemu wydajność i praca są zmaksymalizowane.

Stałokomorowe prasy rolujące to urządzenia wyczuwające obciążenia. Dzięki zamontowanym czujnikom proces prasowania jest całkowicie zautomatyzowany. Bela jest wiązana natychmiast po uformowaniu, a następnie automatycznie wyrzucana z wnętrza prasy rolującej. Po tym klapa prasy zamyka się, a komora na powrót zmienia ciśnienie. Na rynku obecne są także prasy rolujące z aparatem do folii. Są to w pełni automatyczne stałokomorowe prasy rolujące, które po uformowaniu beli owijają ją folią i wyrzucają poza na zewnątrz.

prasa rolująca

Funkcjonalna prasa rolująca – oferta zaufanych producentów

Prasy rolujące dostępne są m.in. u naszych zaufanych producentów maszyn rolniczych. Urządzenia wykorzystywane do zbioru słomy oferujemy w różnych wydaniach. Modele zmiennokomorowe umożliwiają na uzyskanie bel ze słomy o średnicy od 0,90 m do 1,50 m. Ich standardowa szerokość wynosi 1,20 m. Prasy z komorą łańcuchową prasowania, pozwalają na uzyskanie bel o średnicy 1,25 m. Co ciekawe, tego typu modele umożliwiają owijanie słomianych bel na trzy różne sposoby – za pomocą siatki, sznurka, a nawet folii. Tego typu maszyny posiadają dodatkowy widłowy mechanizm podawania materiału, aby sam proces pracy nie był czasochłonny.

Co więcej, producenci prezentują prasy rolujące wyposażone w pełne osłony komory zwijającej. To oznacza, że straty prasowanego materiału utrzymują się na minimalnym poziomie. Modele zmiennokomorowe posiadają dwustopniowy podajnik widłowy oraz płytę dociskową. Dzięki temu słoma przed dalszym podaniem jest chwilowo gromadzona. Ten zabieg umożliwia jej równomierne rozmieszczenie, zanim słoma zostanie przekazana do komory zwijania.

Dzięki szerokiej ofercie ROLMECH pras rolujących każde gospodarstwo z pewnością znajdzie coś na miarę swoich potrzeb.